Taniec współczesny: Technika i choreografia // Młodzież

Jak wygląda lekcja?


Zajęcia składają się z 3 części. Rozpoczynają się rozgrzewką i techniką, które obejmują szereg ćwiczeń i sekwencji mających na celu poprawę świadomości ciała, siły, koordynacji, pamięci ruchowej i muzykalności. Będziemy pracować nad plastyką ruchu, pracy z oddechem, napięciem i rozluźnieniem ciała, poszukiwaniem naturalnego, fizycznego ruchu, z uwzględnieniem prawidłowego ustawienia ciała, silnego centrum, pracy z podłogą, wykorzystaniem pędu. Uczestnicy będą mieli okazję kształcić intensywność ruchu, izolację, precyzję i szybkość wykonywanych sekwencji.  Taniec współczesny czerpie dużo z innych stylów tańca i metod pracy z ciałem. Na zajęciach pojawią się także elementy jogi, pilatesu, akrobatyki, baletu i wielu innych dziedzin tańca.


Druga część to trening kreatywności. Będziemy pracować w małych grupach, lub indywidualnie, tworzyć choreografię poprzez kreatywne zadania i gry. To pozwoli kształcić uczestnikom swój własny styl. Zajęcia kończą się ćwiczeniami rozciągającymi.


Barbara Pędzich - Tancerka, instruktor, choreograf. Początkowo trenowała taniec towarzyski, zdobywając klasę taneczną „C” w stylu standardowym i „B” w stylu latynoamerykański. Edukację z zakresu tańca współczesnego rozpoczęła w amatorskim zespole „Dash” w Kętrzynie. Absolwentka Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu o specjalności taniec współczesny. Tańczyła w Teatrze Tańca Uniwersytetu Gdańskiego. W ramach projektów Gdańskiego Festiwalu Tańca współtworzyła spektakle: „Nie deptać trawnika”, „Tajemnicza śmierć Normy Baker”, „PAT”. Od 2012 związana z Sopockim Teatrem Tańca, biorąc udział w spektaklach: „Wilde Project”, „Galop”, „Kwadrat. Wersja 6”, „Puste ciało. Okazja do malutkiej rozpaczy”, „Coś pięknego”. Wraz z Joanną Nadrowską, Grażyną Słaboń, Dorotą Zielińską współtworzy także Trójmiejski Kolektyw Twórczy ( spektakle: „Nie mam nic do powiedzenia”, „Jasno czyli ciemno”). Obecnie pracuje nad kolejną premierą „Opowieść niepokojąca”. Współpracowała z Centrum Tańca Cadmans w Elblągu, jako instruktor tańca współczesnego i choreograf. Prowadzi warsztaty taneczne oraz lekcje indywidulane.